Zplozeno v období: úterý

Idiopatická plicní fibróza

** update 22:51 Čína reaguje na vypovězení smlouvy ze strany Prahy: Změňte přístup, jinak pocítíte újmu. no a to mě poser. zasraný rudý zmrdi z číny si vyskakujou.

======

** update 22:18 jo, o pohotovosti sem si hrál s nvidia offloadingem, použil jsem všechny experimentální patche a zjistil jednu velmi kulišáckou věc, kterou mi do p52 lenovo nachystalo. hdmi a displayport je natvrdo přidrátovanej k nvidii, takže pokud chci to nejlepší s externím výstupem, musí být nvidia primární driver a k tomu mi běží modesetting ovladače pro displej notebooku. ve všech ostatních případech nemám dostupný externí výstupy. sem si teda udělal druhej xorg.conf a když chci šetřit baterky, přehodím konfiguráky a restarnu xka jenom na intelu. teda tři konfiguráky, ten třetí s nvidii v oflload režimu, když už sem opatchoval xka podle readme. bimbác linux, ta hračka mě prostě furt baví.

======

** update 20:08 takže dneska sem se hrabal v lékařskejch lejstrech po tetě a umřela na tuhle divnou vzácnou fibrózu. fakt bizarní, protože fotr se nešetřil a umřel v šestapadesáti. jeho ségra se akorát nešetřila v cestování a přežila ho o dvanáct let. děda, jejich fotr, byl komunistama zavřenej šest let v lágru z deseti obdržených roků, hulil snad šedesát cigár denně a umřel jednasedmdesáti v práci na infarkt, protože musel makat, jelikož měl malej důchod. to bych se fakt posral.

je super žít v praze, kvůli dědictví sem potřeboval oběhnout kooperativu, uniqua a allianz a fakt sem ocenil, že všechny tyhle pojišťovny mají pobočku na vinohradský, takže sem nemusel nijak náročně cestovat, ale jen sem se převážel o zastávku tramvají.
kolega byl dneska na školení, takže na mě padla instalace nějaký postarší tiskárny v Brně. Tisk sem rozchodil, ale síťovej scanner sem vzdal.

Žofín pojme při loučení s Gottem 50.000 lidí; čeká se jich víc. ty vole, prahu čeká bizardní masová akce.

já bych se fakt posral

** update 12:41 ale dneska sem měl bejt na brumlovce v hpe. nejsem, protože sem oči otevřel v 10:30. Ty vole, následky víkendu a adrenalinovýho vypětí. nesnáším zkurvený zbytečný stresy. takže sem se rozhodl dneska stavit na poště, kde jsem zjistil, že nemůžu zrušit poplatky za tv a rozhlas u mrtvýho člověka, dokud nebudu mít papír od notáře. vymrdanej stát. vážně přemejšlím, že budu zmrd a zažádám čt a čr, aby mi vrátila poplatky zaplacený po tetině smrti.

úterní pohotovost

** update 22:17 sem se dneska vysral na jakýkoliv honění za dědictvím a v poklidu se věnoval drobné práci v práci. todle honění za majetkama fakt strašně unavuje, ale stejně je to prdel. hlavně za všechny blbý kundí kecy, který sem musel v minulosti poslouchat.

uff 2

** update 20:06 dneska už byl život lepší, zítra nesmím zapomenout vyřešit pojištění bytu matky a domluvit se s bráchou na čtvrtek ohledně notáře.

uf outerek

** update 21:13 sem musel z kalendáře vyškrtat řadu položek, protože ještě stihnu něco udělat zítra během dne a pak už akorát tak hovno. čas zkurveně letí, příští týden mě čeká dědický řízení a fakt sem zvědavej, jak to s tou podělanou chatou dopadne. z hlediska času nemají pozemský statky pražádný význam, ale pořád sem přesvědčen o tom, že to není důvod, aby člověk žil jako kokot a dlužil všude kam se podívá.

cesta za jednáním

** update 22:44 dneska měl přijít chlap opravit dešťovej svod, kterej vyskočil z okapu. já kvůli tomu na okraj střechy fakt nepolezu, nepřišel, tak mu asi dám čas do konce tejdne a pak ho začnu prudit.

Režisér Kačena se otrávil v šachtě. dodneška se netušil, že se do mariánskejch lázní jezdit inhalovat sirný výpary kvůli vypatlání hlavy. možná nastal čas zjistit, jestli už nejsem ve věku, kdy mě pojišťovna zadarmo pošle do lázní.

Madness in the Method. překvapení jako kráva, nechápu proč to má takový slabý hodnocení, když je tam plejáda známejch jmen, brutální horor a podařilo se mi vložit první komentář k filmu. a to sem myslel, že už sou všechny první pozice na csfd obsazený.

======

** update 13:21 dopolední jednání mám za sebou, vše vyřešeno a účetnictví uzavřeno. protože sem jel bez snídaně, po příchodu do práce sem si dopřál velmi vydatný asijský oběd. v práci sme jenom tři lidi a trochu sme si klepali na čela, co sme to za firmu.

benq

** update 22:06 předposlední kapitola venku. definitivní konec se blíží.

Soud nechal zjistit, jak stoná Janoušek: vyjel si na kole, navštívil plovárnu i galerii. janoušek je kokot, v kriminále ho to nebavilo, doma ho to nebavilo, tak zase půjde přemejšlet do kriminálu. já doufám, že si policie posvítí i na ty, kdo mu udělal posudky.

======

** update 14:42 dobře, dopoledne sem zabil skoro hodinu řešením problému, proč starší monitor značky benq nezvučí, i když se všechno ve windows zdá, že normálně hraje. posraný hdmi a problém sem vyřešil tím, že sem prostě přidal na stůl klasický pc repráky. v práci sem musel poslouchat kecy, jaktože sem zvuk nevyřešil, když to musí fungovat. nezlobte se na mě, ale víc než hodinu nehodlám zabít řešením debilního problému, když se mi dnes během dvou hodin podařilo připojit ke keriu control obyčejnou l2tp+ipsec VPNkou z linuxu i z windows. když mě ten kerio vpn klient tak sral, pro linux maj jenom deb balík a binární shity jsem ochotnej přežít jen u nvidie a firmware. jo, ale tohle v práci nikdo neocení.

windows 10 na usb

** update 11:34 no, v hospodě bylo fajn a neděli sem se rozhodl zabít zkurvením svého linuxu. inspiroval jsem opensuse, který přešlo na kompilaci systému s LTO a k tomu sem poopravil parametry firefoxu, aby podporoval překladač clang. no změny se kompilovaly skoro přes noc a vypadlo mě asi deset balíčků, který měly problém, takže sem je včera řešil.
aby toho nebylo málo, koupil sem v neděli za 650kč m.2 ssd disk o kapacitě 120gb (to je jako fakt super cena), k tomu usb redukci za dalších 600kč s podporou usb3.1 a rozhodl sem se nainstalovat windows na externí usb disk tak, abych je měl k dispozici a hlavně sem chtěl vědět, jestli sem schopen udělat přenosný windows. protože máme 21.století, k instalaci sem se rozhodl použít vymožeností vmware workstation, což mi navíc zabezpečí, že na závěr instalátor widlí nešáhne do uefi a gpt a nepřepíše mi bootmanager linuxu, jak bývalo u microsoftu zvykem a jak se nejspíš dodnes nezměnilo.
připravil sem primitivní virtuálku s windows parametry bez virtuálního disku. připojil sem pouze iso s instalátorem widlí, usb disk a pustil instalaci. tady sem učinil první zjištění a to, že windows 10 nelze nainstalovat na usb disk, což je v době rychlýho usb3, thunderbolt a ssd čipů dost debilní, ale budiž, na tyhle problémy mám virtualizaci. pustim workstation s právama roota a do vytvořenýho virtuálního počítače přidám virtuální scsi disk, který namapuju přímo na připojený usb disk. a hele ty pyčo, instalátor problém nemá, vybírám instalaci windows 10 pro, přeskakuju zadání seriovýho čísla a dokončuju instalaci. po restartu virtuálky kupodivu windows naběhnou, takže pouštím aktualizace a nasazuju aktuální verzi. všechno proběhlo, akorát povýšení na verzi 1903 začne zase cosi řvát o usb disku. fajn, použiju google fu, který mi poradí malý prasácký portable hack a měním v registrech dle návodu hodnotu parametru PortableOperatingSystem z 1 na 0. prasácký hack zabral a aktualizace spustila instalaci. to sem si šel lehnout a dnes ráno sem zjistil, že proběhla v pořádku. v práci vrazím připravený externí usb disk do notebooku a zkusím start. boot proběhl, windows 10 se spustily a nastartovaly.
v tuhle chvíli sem musel vyřešit poslední problém a to ten, že windows 10 nepoznaly digitální microsoft licenci, kterou sem měl s notebookem koupenou, takže co teď. Licence na windows 10 pro se u nás jen tak běžně neválej, ty z msdn mají kolegové rozebraný a 7100kč, za který ji nabízí ve storu microsoft, se mi dávat nechtělo. No, nasadil sem naposledy google fu a koupil licenci za 1100kč. celá operace trvala asi deset minut od zaplacení kartou až po obdržení seriovýho čísla do mailu. windows sem aktivoval a aktivaci pro jistotu spároval s mým soukromým účtem. nenarazil sem na jakejkoliv problém a na závěr do hotových windows instaluju aktualizátor od lenova, který mi rovnou nacpal nový firmware do uefi, nvme disku a dokonce i do trackpointu. vítězství je moje.

xfce 4.14

** update 12:15 odnesl sem paní účetní fakturu k proplacení, pak sem vyřešil nějakou kokotinu a teď čekám na oběd. po čtyřech letech vyšla nová verze mého oblíbeného pracovního prostředí xfce.

telefony

** update 13:32 dopoledne sem vyřešil pár telefonátů, probral s cikánama dvorek a cestou do práce sem musel vystoupit dřív, protože do tramvaje nasedly nějaký tlustý kundy a mě se navalilo. prostě jak vidím frndu se sádlem a blond hlavou, mám nutkání zvracet. to úplně vidím, jak mě jedna taková bude zejtra zase pronásledovat v hospodě. to si sedne a pomalu a pomalu se připosouvá, dokud nezjistím, že je na mě nalepená jak kanagom, takže se posunu a po chvíli zase cejtím, jak se na mě lepí. blbý je, že ta buchta nedokáže prostě pochopit, že nemám zájem o nikoho, kdo má jenom základní vzdělání, kdo chlastá a fetuje víc než já, kdo má dluhy a nechodí pravidelně do práce. někdy si říkám, jestli to kundí lepení nehraničí už se stalkingem. co já bych dal za to, kdyby se takhle na mě lepila buchta, která bude mít za sebou nějaký pomaturitní studium, pravidelnou práci, bez dluhů a hlavně nebude ze zazobaný pražský rodiny. Protože poslední co chci řešit je píča z undergroundu, která je v undergroundu jen kvůli rebelii, protože rodiče ji nechtěli dávat peníze bez práce, takže raději do práce nechodí a mele hovna vo tom, že peníze nic neznamenaj.