Prújem: září 2018

pivo

** update 22:54 Na chodbě sem zhasnul a zbalil věci na výlet. Snad se během mé krátké nepřítomnosti nic neposere a neskončí třeba internet. opravil sem čelovku, stačilo jenom obrousit zkorodovaný kontakty a zase svítí jako nová.

======

** update 19:15 Na pivu sem byl včera, dneska mám dovolenou. Pěkně sem si dal do sosáku a v podstatě největší zpestření včerejšího dne proběhlo během mého návratu domů, kdy sem zjistil, že na schodišti nefunguje světlo. Po několika marných snahách vyřešit problém s vyskakujícím jističem sem usoudil, že mám docela vypito, rozsvítil sem půlku světel a šel venčit.
Dneska ráno se mě pokusil probudit uklízeč, ale típnul sem mu to, protože sem věděl proč volá a měl bylo šouflo. zhruba kolem poledního, kdy už sem měl vyvenčíno, nakoupíno a něco málo posnídáno, jsem šel znovu na obhlídku. volám elektrikářovi, popisuju mu celej problém a on mi radí, abych prošel nesvítící objímky, jestli v nich neni nějakej zkrat. Takže sem fakt našel jednu propálenou úsporku u schodiště do sklepa, pokusným zkurvením druhý žárovky sem si ověřil, že je to vona, odpojim ji a nahodim osvětlení. všechno svítilo, akorát mám problém, že nefunguje schodišťovej časovač. Takže znovu volám elektrikářovi, von mi říká, že je super, že sem našel zkrat a je prej možný, že vypálil časovač. Protože má práci, může přijít nejdřív až v pondělí. Tak holt budou muset chodit lidi večer schodištěm opatrně.

iq test

** update 12:02 Dnes poslední den v práci. Večer jdu do hospody na pívo, jakoby byla středa. Zítra musím vyřešit nějaký drobnosti a ve čtvrtek mě čeká výlet.
Ráno sem potkal sousedku a řekla mi, že už nebude potřeba vypisovat šeky pro doplnění barákový pokladny, jelikož se domluvila s účetní, že požadované peníze ji bude posílat na účet. Já sem vykřikl radostí, protože mě šeky a papírový příkazy k úhradě sraly a už přes měsíc mám připravenej formulář s žádostí o vydání nový šekový knížky. Vzhledem k tomu, že veškeré data jsou na papíře přes měsíc starý, obával jsem se, aby mi ho ve spořce nevrátili a já nemusel udělat celý kolečko znovu. Takže sem ocenil, že se paní důchodkyně domluvila s účetní a začala používat bankovní účet. Prostě úleva.
Dnešní sraní na hajzlu sem zabil řešením IQ testu. Taková hračka do mobilu, který udělali reklamu na světandroida.cz, ale výsledek testu logického myšlení mě docela potěšil. Myslel sem, že na tom budu hůř, protože za poslední roky sem pozabíjel hodně velký množství mozkových buněk. Sice nejsem žádnej einstein, ale pořád dobrej důvod k aroganci.

image

ochlazení, déšť a pruda

** update 22:29 makovej závin. koupil sem si půlku makovýho závinu a těším se, až se na něj vrhnu. začal sem psát osmou kapitolu a zjistil, že mi do čelovky vytekla baterka. to už sem dlouho neviděl. volala mi ráno od zákoše paní, že jeden ze serverů s účetnictvím prudí s hláškama, že je připravenej k aktualizaci. takže ač sem tuhle práci chtěl udělat příští týden, udělám jeden server dnes.

======

** update 11:57 Potřeboval sem něco zařídit, ale nevyšlo to. Prej mám přijít ve čtvrtek nebo pátek. Jenže to tu nejsem, protože mám od středy dovolenou a jedu ve čtvrtek mezi kumpány ze školy. prostě takovej běžnej sraz maloměšťáků, kde se toho moc nevypije a nevyfetuje, protože tomu asi neuvěříte, ale existujou i normální lidi. Večer musím nachystat seznam věcí, který bude potřeba připravit. baterky do čelovky, kližku na guláš, rum a nějaký oblečení.

déšť a vítr v praze

** update 22:45 matka je nemocná, tak sem akorát posekal zahradu, vypustil vzduch z topeni a napustil do něj vodu, udělal řízky k jídlu a sežral hromadu svíčkový. v noci mě nějaká mrdka jebla do víčka a nateklo. přijel sem do prahy a začínalo chcát. chčije ještě teďka a trochu mě to sere, protože mohlo přijít chcaní klidně o týden pozdějí, když už teda nechcalo pomalu čtyři měsíce.

„Ženy nemají penisy,“ napsal student a spustil bouři. Ty vole, tyhle moderní akademický diskuze jdou mimo mě. nechápu, proč to řešej.

Sociální sítě žijí Batmanovým penisem. DC ho poprvé ukázalo v komiksu. Překvapení, batman má čůráka. v dnešní době odvážný rozhodnutí. snad v příštím díle neřeknou, že je ženská s čůrákem.

padlá trolej

** update 22:32 Z práce sem vypadl fakt brzo, protože mě všichni opustili a šli buďto vyzvednout děti ze školy nebo s dětma vybírat oblečení k maturitnímu plesu. v pět hodin přijel týpek z upc, vyplnil strašnou hromadu papírů a dal mi novej modem. velkej hnusej bílej křáp, kterej měl strašně pomalý klikací rozhraní, tak sem ho přepnul rovnou do režimu bridge. download dává 292.2 Mbit/s podle webíkovýho testu, takže za sebe sem spokojenej. večer sem pojal akčně a dopsal sedmou kapitolu a vymyslel název kapitoly osmý.

Do Prahy se přihnal liják se silným větrem: Lámal stromy, na Václavském náměstí rozházel plechové zábrany. Prostě ano, není líp a prahu dnes potkaly dvě šílený katastrofy. jak sem byl zažranej do psaní, tak sem se ani nedíval z okna, proč furt houkaj hasiči. kdybych se podíval, tak bych zjistil, že trochu sprchlo a foukalo. během venčení sem navíc objevil, že je všude strašnýho listí.

======

** update 09:49 na karláku nějakej kokot serval tramvajovou trolej, takže sem jel ze strašnic na jiřák do práce tři čtvrtě hodiny vším možným. prostě praha. nejvýraznějším zážitkem byli dva důchodci o berlích, kteří spatřili jinou důchodkyni o berlích a vedli rozhovor. "ale alena je furt ještě kost, co?" sem fakt nevěděl, jestli je to důchodcovský trolení (tzv humor) nebo krutá realita stáří.

hustý čtvrtek

** update 22:57 Ještě štěstí, že už je večer. Zítra bude líp, ale jenom mě.

======

** update 11:00 Včera sem se vysral na debilní zápisek, důležitý je, že mi volali z upc a zítra přivezou nový modem. zrychlím domácí internet a k tomu ušetřím dvě maloměšťácký stovky. Večer sem šel do hospody pokecat s kumpány, bylo to fajn a neblil sem. žádnou normální frndu sem nepotkal, kromě hospodskýho standardu, takže sem měl klid, protože ty už neřeším. prostě z lidí, který maj jenom základku mě fakt bolí hlava. stačí se dívat na ten ksindl, kterej byl nevzdělaným národem vyslán do parlamentu. jeden debilní akademik univerzity ulice vedle druhýho. ale říkal mi kámoš, kterej rozjel "dream job", že mu chodí na brigádu technařka, což by nebylo nic zvláštního, kdyby neříkal, že holka studuje vysokou školu. no, pochopil sem, proč o ní furt mluví.

úterý pro dementy

** update 22:26 Z upc nikdo nevolal, tak uvidim zítra. odpoledne sem řešil s kolegou nějakou píčovinu, jde si nechat sešít kýlu, takže pár dní nebude v práci. jinak zase maloměšťáckej večer s psaním brakových nesmyslů. pokořil sem stránku číslo 100. vlastně už potřetí.

USA zvažují trvalou základnu v Polsku a zrušení víz pro Poláky. My sme se mohli z radaru posrat a teďka americkej prezident slibuje polskýmu prezidentovi vojenskou základnu. tohle zeman nepobere.

======

** update 11:28 vyřešil sem nějaký úkoly, vyzvedl balík a otevřel okno v kanclu, protože kolega pájí nějaký rozbitý sluchátka, který by normální člověk vyhodil. Prostě vobyčejný maloměšťácký úterý v práci.
Sem si vzpomněl, že v sobotu sem zažil legraci s jednou hospodskou štamgastkou, protože není větší legrace než poslouchat frndu, která mele buzerantský hovna o tom, že hypotéka je otroctví a že hypotekář je otrokem systému. Je to prostě těžký s těmahle rozmazlenejma frndama, protože ani visáčova bejvalka není žádná inženýrka a fakt sem se musel v duchu tlemit, když blábolila bláboly kundy, která má díky rodičům vlastní byt, jenž může pronajímat a k tomu ještě mekotá hovna, že se blbě narodila, protože ví o lidech, který se narodili líp a mají víc bytů a domů. Musím říct, že tyhle pražský kundy, který nikdy nepoznaly stres a nutnost postarat se sám o sebe, jsou jak přes kopírák. Fetování a chlastání od základky by je bavilo, akorát v tom mozku zůstane pusto a prázdno. Ty rodiče to myslej dobře, že se chtěj postarat o svý vlastní děti, ale je otázka, jestli dělají dobře. Není nic smutnějšího než blbá nevzdělaná poloalkoholička se základním vzděláním, která si myslí že sežrala okamuruvo akademický hovno z univerzity ulice. A ještě vám taková pražanda vykládá, jak se přestěhuje na maloměsto, že je tam zábava. Jo, úplně vidím jak maloměsto čeká na zazobanou alkoholičku z prahy.

lol pondělí

** update 22:31 ty vole, největší odpolední zážitek byla komunikace s upc, protože sem jim zavolal a rád bych změnil internetovej modem, platím hroznou dardu, za kterou jiný klienti dostávaj až půl giga. dvacet minut sem odmačkával tlačítka a poslouchal debilní písničku, než sem se dostal k operátorce, která převzala můj požadavek a slíbila, že se do tří pracovních dnů ozvou. večer sem teda raději zabil psaním.

======

** update 13:47 V sobotu sem šel do hospody a docela se to rozjelo. Včera mi bylo šíleně, takže sem den zabil u filmů. Přeci jenom otevřít oči po pravým poledni je takový hodně alternativní, skoro bych řekl, že ezoalternativní. Dneska sem vyškrtal nějaký položky v kalendáři a zbývá mi už jenom poslední.

páteční oběd

** update 22:45 Sem teda na hodinu sednul k psaní brakových sraček a vyblil docela solidní porci během hodiny. konečně sem se uklidnil, zdá se, že psaní tak na mě funguje. doprdele, mě dokáže zkunděný jídlo dobře rozhodit.

======

** update 20:03 No, už mě nic většího nenasralo, ale vytočenej sem fakt dost. jako nedělám si iluze o českým běžným gastru, nedělám si iluze o pražskejch pizerkách coby pračkách, nedělám si ani iluze, že většina zaměstnanců jede za minimálku a zbytek dostávaj na ruku z dýšek. nedělám si ani iluze o kuchařích a obsluze, která musej vydržet dlouho na nohou, takže sypaj do rypáků, nedělám si obecně iluze o pohostinství, ale do píče, zachovám nějaký aspoň zasraně malý dekorum vůči hostům, zvlášť když choděj pravidelně. furt se melou ezomoudra, jakože láska prochází žaludkem, ale to pohostinství, jebat...

======

** update 13:55 Dnešním nejvýraznějším zážitkem, pokud ho teda nepřekoná nějaká větší demence, byla srážka v pizerce ohledně mého oběda. Sem se dneska rozhodl, když už tedy mám po výplatě, že si dám k obědu hamburger a hranolky. prostě takový prásacký americko-maloměšťácký jídlo. Fajn, obědnám si, frnda za kasou mi říká, ať se stavím za deset minut. Přijdu do práce, du se vychcat a přiřítí se nasranej kolega, ze kterýho vypadlo, že se v pizerce nasral, protože čekal přes čtvrt hodiny, než si ho někdo všimne a když si ho nikdo nevšiml, tak odešel a ještě před tím odchodem slyšel z kuchyně řev, že kurva nejsou do hamburgerů housky. Tak mi vykládá, že tomu nerozuměl, když si nikdo u okolních stolů hambáče neobjednal.
Já na něj čumím, jako kdybych právě spadl ze švestky a ptám se ho, jestli si ze mě nedělá prdel, protože hambáče mám já objednanýho. On mi říká, že si prdel nedělá a ať se klidně skočim zeptat. Počkám pro jistotu ne deset minut, ale celých patnáct a jdu zpět do pizerky. Tam okamžitě za mnou přijde mařka, že musím ještě pět minut počkat a jestli nechci kafe. Protože sem už od kolegy věděl, která bije, tak ji povídám, že počkám maximálně pět minut, protože sem od kolegy, který právě z pizerky utekl, slyšel nějaký divný zprávy. Jedna kunda na baru se začíná smát. Uteče pět minut, který zabiju na mobilním internetu, když znovu přichází frnda, že to ještě chvíli bude trvat. V ten samej okamžik přiběhl zaměstnanec pizerky a v ruce držel asi tři pytle s houskama pro hamburgery. Což byla prostě přesně ta chvíle, na kterou jsem čekal, řek sem kundě, že jako takhle ne, zvednul sem hlas a vymrdal tam ty píčy, protože co fakt nesnáším je, když mi kunda lže přímo do ksichtu. Nebyl problém už na začátku říct "sorry vole, nemáme housky, objednej si něco jinýho", ale jako to co předvedli byla normální vymrdávka.
Frnda ještě zkoušela, ať ještě chvilku počkám, že už maj v kuchyni maso hotový, ale to sem ji řek, že kurva nechci vědět u kterýho vietkonga v ulici ty housky koupili a už vůbec nemám jistotu, jestli maso v hambáči nebude obdobně problematický. Takže sem chtěl zpátky peníze a moje malý zahojení spočívalo v tom, že sem nechtěl zpátky dva potravinový listky, ale normálně sem si vzal prachy. To se často nepoštěstí vyměnit ticketku za peníze jedna ku jedný. Pro jídlo sem nakonec šel do jídleny mezi dělňasy.
Fakt tohle mě sere, vím hromadu věcí, vím co se v mým okolí děje, vím věci, který fakt vědět nechci a stejně mi musej ubožáci lhát do ksichtu a tvářit se zkunděně inteligentně. Nesnáším, když mi kundy lžou do ksichtu, protože jak k hromadě věcí tolerantně mlčím a doufám, že dotyčný čůrák nebo dotyčná píča si sama uvědomí, že dementy ze sebe dělají sami. Jenže to je odvěký nutkání nevzdělaných idiotů, kteří si myslí si, že jsou inteligentní a v tý svý omezený inteligenci si myslí, že když nic neříkám, že sem blbej a lhaní a ojebávku nevidím. Prostě je to tragická vlastnost mnoha lidí a kund specielně, kdy mi osoba lže do očí nebo si myslí, že sem tak blbej a může mě ojebávat milencema, dluhama, exekucema a všema těma dalšíma sračkama.
Mám takový podezření, že si budu muset příští týden sednout s provozním pizerky a vyjasnit si s ním, že tak trochu znám po těch letech historii podniku, ve kterým ještě nedávno byly v jednom místě sušený květiny, protože barák patří jugošům a před mnoha lety tam vzájemně po sobně stříleli magoři z balkánu. Taky znám mladýho A, kterej je teďka vyšetřovanej v souvislosti s pašováním fetů a tyhle lidi si budou myslet, že sem idiot z ulice.

supervečer

** update 22:30 to byl teda dneska rozmrdanej den. moc sem toho neudělal, ale rozhodně sem v práci zalil všechny kytky a kolega měl nějakou divnou náladu, pouštěl všelijaký písničky a zaslechl sem všechno od orlíku, přes black sabath až po nirvanu. večer sem nepsal a až během venčení si uvědomil, proč sem furt nafouklej. k obědu sem měl totiž hrachovou polívku. fakt sem měl včera účet jakobych měl jídlo, který sem ale neměl. navíc mám divnej pocit, jestli náhodou nezdražila plzeň. což by byl důvod k rozmrzelosti, protože to líp fakt není.

======

** update 13:41 Ty jo, včera to bylo nečekaně super, měl sem strach, aby mě neděsily nějaký frndy se základním vzděláním, ale naštěstí se nic takovýho nestalo, takže sem si užil piva, nejedl sem a neblil. Myslim, že mám prostě alergii na nevzdělaný krávy. Když se bavím s kolegyněmi, který mají maturitu, je to prostě diametrálně rozdílnej hovor. Jo, škoda, že sem na tohle nepřišel dřív, když sem byl mladej. Byl sem prostě blbej jako vyhulený poleno.