Sep 27 12:34:36 joint nmbd[798]: *****
Sep 27 12:34:36 joint nmbd[798]:
Sep 27 12:34:36 joint nmbd[798]: Samba name server JOINT is now a local master browser for workgroup GANJA on subnet 192.168.0.130
Sep 27 12:34:36 joint nmbd[798]:
Sep 27 12:34:36 joint nmbd[798]: *****
Connected to network ... OK
THC subsystem activated ... OK
Client available on address 192.168.0.130 ... OK
Connected to server ... ... ... ... OK

Čeká mě spíčený uklízení chodníku. Velice nepříjmená a vopruzující činnost. Ale bohužel to musí bejt, takže čím dřív to budu mít z krku, tím líp. Jenže je to jedna z těch povinností, který se nevyhnu, neb mohl bych se vyhnouti, ale bylo na mě nejspíše pozíráno jako na něco, co si nezaslouží být. Jo, to je můj subjektivní pocit.
Takže to jenom na úvod, do lehkého prozřetí reality, jíž se jeden prostě nevyhne. Chjo. Myslím, že mám lehký zvukový halucinace, jenž mohou býti vedlejším efektem účinků látek obsažených v rostlinách rodu Cannabis. Nebo BIS? No myslím, že testama vod BISky kvůli přístupům k přísně utajovaným informacím bych asi možná neprošel, a nebo možná jo, v případě, že bych nelhal. Kdoví. Napadá mě, vy moje milé držky, uvědomujete si vůbec někdy jak je tahle společnost provázáná byrokracií a finanecma. Jak je to tady poháněný šílenejma tokama peněz, kdy se každej jen snaží urva kousek si pro sebe, jen aby se měl taky relativně dobře? Jak každá činnost, ve který chcete vydělávat relativně slušný prachy, je provázaná na to, že sypete prachy někomu jinýmu, ten vám za to dá něco, za co vy můžete udělat tamto? Jo, je to hustý, ale nikdo s tím nic nenadělá. Je to jen jisté podřízení systému, protože pokud chcete přežít tak musíte. Ať chcete nebo nechcete. Samozřejmě, můžete se zcela vymanit z toho šílenýho kolotoče, získáte pravděpodobně něco, o čem se může normálním smrtelníkům jen a pouze zdát, jenže stanete se závislými zase na jiných, který vám pomáhaj, ač by vlastně nemuseli. Proč to dělaj? Protože to chtěj a je v tom víc než peníze a jiné materiální záležitosti. Tohle je krutá realita.
V krutý realitě jsme mnohdy zcela jinými lidmi, snažíme se hrát na to, na co se cejtíme, ale někdy se takovýhla hra hrát nedá a cejtíme se slabými a úplně malými, ohroženými tvorečky, jenž si připadají, že každou chvíli je někdo zašlápne. Strašný stavy. No a takže se každej snaží je nějak zapudit, zničit a zahnat, mnohdy jen nakonektěním se ke společenstvu.
Bojím se, že se blíží okamžik, kdy vyrazím na ulici a budu zametat chodník. Přesně ten stav, kdy si budu připadat jako kapitální čůrák. Chjo, ale nic s tím nenadělám, těším se až to bude za mnou. Jo, ale udělám lehkou poznámku: Jsem zhulenej jak dobytek, jo a cejtím to ve všech částech svýho těla.
Myslíte si, že píšu jen blbý kecy? Jo možná, že jo, protože sem zhulenej fakt kapitalisticky, a občas těkám smyšlenkama ouplně mimo, a pak se vrátím a vzpomenu si, že jsem něco psal pro Houbu houbivitou. No a tak píšu vyhulený kecy, zvláště o sobě, protože mám dost solidně nabušenej sebestřednej pocit, protože si připadám jako centrum celýho vesmíru, což je mimochodem zcela dobře, protože já tvrdím furt a pořád, že sem Bůh. Jo, znáte to, cejtíte se jako Bozi, jako centrum všehomíra, což je úplnej opak toho, co sem prožíval před chvílí. Ano, je to jeden z těch vyhulenejch stavů, kdy čas utíká pomalu, ale člověk strašně střídá nálady. Teďka se cejtim zase dobře. Jo, to sem rád. Možná, že to tak má bejt, každopádně sem za to děsně rád, protože je to vo dost lepší stav, než byl před pár vyhulenejma minutama.
Jo, ale vono to je u všech ostatních drog. Již dávno sem přestal hledat v psychedelikách mystérium a tajmno, protože to jsou jen změněný stavy vědomí, u nichž po pár letech zjistíte, že sou vlastně pořád stejný. Pořád stejný hvězdy, pořád pocity. Jde jen o to naučit se v nich vybírat a prohledávat je a zkoumat věci z jinejch úhlů pohledu. No to je vostrej stav nejistoty. To je hustý. No to je nejen hustý, ale ji jistý. Jo, léběj se vám mý vyhulený hlášky? Což takhle dát si špenát a rovnou je vnutit do nějakýho filmu. Třeba to časem přijde, protože co se má stát se stane.
Hle nějak sem vodskočil vod myšlenky drog. Asi je to tak dobře, protože vám můžu říct, že drogy sou skutečně špatné a nezaslouží si nic jiného než totální upálení a vyhubení z povrchu zemskýho. A nebo ne? Je to jen zase votázka pohledu a to jak si to sami vodůvodníte. Sami sobě. To je vo tom. A ne vo tamtom. Protože, když se nad tím člověk tak zamyslí, všichni vokolo kalej, více či méně, protože to okolní svět vyžaduje. Neb aspoň nějakou společenskou komunikaci. A když musí jeden komunikovat jen s lidma, kterejm vůbec nerozumí, tak je to hodně zlý. To je pak náhul na řepu jaxvině. Ano, to tajuplné "X" dodává celému výrazu ještě silnější podtext.
Je to jako jízda na společný vlně. Je to jen o jízdě na společný vlně, vo ničem jiným. Je to jako jízda na drogách, šílená jízda vpřed, kdy vás žene chemie ve vaší hlavě, je to jako bílej prášek kokainu, nalajnovanej na zrcátku a připravenej položit hraniční čáru mezi jednou a druhou realitou, ve který neřešíte malichernosti a jedete si jen to co si chcete jet. Vpřed! Vřed! A teď se skuste otočit a řekněte si v duchu co jste viděli. Zkuste se nad tím zamyslet a dát tomu nějakej význam. Nejde to? Ale mělo by to jít, protože všemu se dá dát nějaká souvislost. Jakákoliv. Jen stačí sepnout synapse správným způsobem a myšlenka je na světě. Stále nic? Tak to zkuste ještě jednou. Nóóóoóóó? Už jo? jesti jo, tak to máte dobrý, jestli ne, tak se nad sebou račte zamyslet.
Jestli ste se dočetli až sem, tak vás něco zaujalo, to je jasný. Sice nevim co, ale v nejhorším případě to může bejt jen zvědavost, co ten blbec ještě vyplodil. Jo, jenže mě to nijak nesere, protože si můžu napsat co chci. Třeba: VŠICHNI ZEMŘETE! TEĎ! No jestli nejste mrtvý, tak to je gud, protože budete moci sledovat mé myšlenky až do konce. Právě sem našel v ledničce koláč. Přeju si dobrou chuť.