"Kdo xce zabít Vladimírka Železného?" Tak tahle parafráze na slavný český film mě napadla při sledování dnešního "Wolejte řediteli". Já vím, že jako správný intelektuál píšící trefné postřehy pro nezávislý internetový zpravodaj zaměřený na legalizaci marihuany, bych měl pokleslá média nesledovat, odmítat a tvrdě kritizovat. Jenže dělám jenom to poslední. Prostě mi to nedá a já si MUSÍM čas od času Novu pustit, Blesk přečíst (i když ho nekupuji, Internet mám přeci jen v ústavu zadarmiko. :)). Bulvární média mě silně fascinují. Zvláště jejich jednoduchost a blbost. Není mi totiž furt jasný, jak to, že tomu může někdo věřit. No, a vzhledem ke sledování bulváru si myslím, že mám právo se nelichotivě k němu vyjadřovat. Jedna z mých učitelek (z těch, co byla někde jinde, než běžná česká učitelka) tvrdila, že když chci něco zkritizovat, musím se na to podívat, přečíst a nebo jinou osobní zkušeností zjistit "wo co gou". To mi dodneška připadá jako nejlepší co mě kdy kdo naučil. A protože se nexci zařadit mezi "intelektuály odmítače čehokolif" se na komerční televize dívam, pokleslé noviny a časopisy sleduji a zásadně nečtu červenou knihovnu.
Habych se teda vrátil k Vladimírkovi. Někdo mu chudáčkovi ubližuje. On, který se stará o blaho milijónů obyvatel, hlídá aby nevzrostla kriminalita a vždy stojí na svý straně, má být vyslechnut pro lichnštejnského (boha jeho, doufám žem se to napsal dobře.) soudce či koho. Prý se dopoustil podvodu. Není možná. Náš malý Vladimírek přeci nekrade, nepodvádí a řádně vychovává svých 8 milijónů dětí. Každý týden jim dokonce dává napapat chutných koláčků, tak jaxi někdo může dovolit ho z čehokoliv vinit. Ták tenhle človíček byl na sebe dnes pyšný, jak krásně odhalil podloubný obchod s drogami na techno párty. Ano podle něj jsou techno párty jen qůli tomu, aby se na nich nevinné děti scházeli, od zlých dýlerů kupovali zlé drogy, aby pak umírali někde pod zlým mostem. Všechny návštěvníky hodil do jednoho pytle a zwláště pytel s nápisem "DĚTI" byl pjekně nafouknutej. Ignoroval veškeré ohlasy diváků, kteří se mu snažili jednoduchou větou "Všichni návštěníci nejsou stejní" vysvětlit, že by neměl posluchače elektronických rytmů házet do jednoho pytle. Ignoroval jakýkoliv zdravý rozum a postavil se do role ochránce dětí. Jenže zapomněl myslet. A v poslední zapomíná dost často. Bohužel. Souhlasil bych s ním snad s jediným. PŘÍPADNÉ DĚTI NEMAJÍ NA TAKOVÝCH AKCÍCH CO DĚLAT. Jenže je otázka, koho si představit pod pojmem dítě. Dnešní dorost dozrává mnohem rychleji než moje generace a generace starší. Je to nejpíš dáno hektickou dobou. Můj názor je takovej, že veškeré hudební festivaly (a je jedno jestli techno, rock, bubínky, ET Mimozemštan band nebo dechovka), hospody, diskotéky, kluby, etc. by neměli být přístupné bez zákoného (a hlavně ZODPOVĚDNÉHO) zástupce tak od 16-ti let. Je mi jasný, že spousta čtenářů asi bude mít teďka chuť mě kamenovat nebo dokonce zabít, ale je to tak. V tomhle věku není určitě osobnost jedince natolik vyzrálá, aby byla schopna se s veškerými lákadly vyrovnat (a to nejen s drogami, přeci jen tabák a alkohol jsou mnohem dostupnější - a já během školního roku pozoruji na nádraží děti mezi 13-17 rokem, jak experimentují s první(mi) cigaretou - proč jim to prodaj?). S vyšším věkem to je už složitější, ale nejpíše bych to nechal na pořadateli, jestli lidem těsně pod 18-tým nebo 21-tým rokem povolí přístup. Asi by to muselo záviset na pořádném zvážení organizátorů jaxe to může zvrhnout. Například, když jsem byl vloni na Carl Coxovi, taxe mi moc líbilo, že ochranka, když se jí nezdál věk návštěnice, chtěla vidět její občanku. Zase se mi však nelíbilo, že mi sebrali vodu, kterou sem si koupil, abych si ji nemusel kupowat v areálu.
Táákže, zatím jsem napsal, že část zodpovědnosti leží na pořadatelích, kteří by si měli ohlídat, jaké lidi si tam pouštěj, část zodpovědnosti určitě leží na policii, i když si myslím, že určitě pracují, ale jakej prospěch mají z malých ryb co si někde prodaj 20 tablet extáze??? Ale největší povinosti leží na RODIČÍCH. A to náš ubohý Vladimírek zapomněl říct. NAPROSTO VŮBEC NEŘEKL: "Právě na Vás, kteří právě obědváte a máte děti ve věku 12-17 let, právě na Vás záleží. Zajímejte se o to co vaše děti dělají, kam jezdí a s kým se stýkají." Pořád dokolečka se všude tahle věta opakuje, ale mám pocit, že pořád všichni spoléhají na "to že se nám stát nemůže, my jsme slušní a obyčejní lidé." Život mě naučil, že na tohle se zatraceně nedá spolýhat. A zvláště v oblasti potencionálně návykových látek. Když uvidíte, jak váš známý umírá na totální ufetování se perníkem, jaxe z vašeho velmi blízkého okolí dostane osoba až k deliriu tremens, není to nic příjemného. A pořád si spousta lidí mysli, "že nám se to stát nemůže". TO JE NEJVĚTŠÍ BLBOST, na kterou se nelze spolehnout. A přesto všechno jsem pro legalizaci marihuany, protože je to jediná cesta. Když vidím co napáchal alkohol za deset let a když vidím co napáchala marihuana na mne za osm let, VIDÍM PODSTATNÝ ROZDÍL. Jo, vím jak funguje MDMA, vím co udělá LSD během vrcholů účinků, mám kamarády co makaj, platěj daně a jednou za čas se jedou právě třeba na Mácháč vyskákat na extázi. Já prostě NEVIDÍM žádný trosky, žádný ubožáky, ale slušný a inteligentní lidi. A to je přesně to, co Vladimírek a jeho parta nevidí (NEBO ZÁMĚRNĚ NEXTĚJ VIDĚT, JELIKOŽ SE JIM TO NEHODÍ DO KRÁMU).

Sorráč lidi, ale musel jsem si vyblejt své nasrané srdéčko. Jinak to nešlo. 6 a půl kila má tenhle úvod, skoro by ho mohli otisknout v ňákejch novinách. :)) Jináč doufám, že se vám líbilo první číslo origonálního komixu. Já jsem děsně rád, že s ním můžu seznámit širokou veřejnost, protože na to dílo jsem HRDEJ JAXVINĚ. No a vzhledem k tomu, že je stále ještě léto, kytky zatím rostou, tak budu pokračovat v prázdninovém odlehčeném vydání. V dnešním čísle na vás čekají intimní zpovědi nejpopulárnějšíx osobností české pop music, které mi pod příslibem, že to nikde neotisknu, poskytly rozhovor na téma JÁ A DROGY. Jestli si někdo někdo pomyslí, že sem si to vymyslel, tak to není pravba, nic sem si nevymyslel. Když se zdají sny, tak jedině na reálných základech.


KAREL GOTT


Karla Gotta učitě zná každej. Z jedný strany nenáviděnej představitel toho nejhoršího co může v hudbě být, z druhé strany milovaná a zbožňovaná zombie a milijóny věrných ctitelek. A třetí strana mince??? Fčelka Mája. Určitě si pomatujete na ten seriál o dotěrném hmyzu, lučních konících, mravencích a hlavně FČELCE MÁJE. Mé trauma z dětství.
Domluwil jsem si s Karlem sxůzku v jeho vile na Bertramce, kam jsem dorazil kolem osmé qečeru. Karel mě odvedl do skleníku, kde mi spadla čelist. Asi 50 metrů štverečních zaplněnými nejhezčími kytkami jaký jsem kdy v životě viděl. Červený, zelený, skoro černý. Druhy, který sem vůbec nepoznával. Karel Gott spatřil můj výraz a radši mě usadil. Viděl, že se mi tej vůně motá hlava. Ihned jsme začli debatovat.

(originální přepis z magnetofonovýho pásku)
KG: Zdrawím wás. Vypadáte ňákej přeqapenej.
JÁ: No jo koukám jako blázen. To je vaše?
KG: Hmmm. Neubalíme?
JÁ: Jo. To je fakt vaše?
(mezitím balí špeka)
KG: Ale kdeže, to je mejch dětí. Já si sem tam chodím akorát zobnout.
JÁ: No jasně. Víte co by mě zajímalo. Asi před měsícem s vámi vyšel rozhovor, kde tvrdíte, že naši planetu ovládají mimozemšťani, nadnárodní konglomeráty a židobolševické kliky. Nemyslíte, že jste to přehnal?
KG:(zapaluje špeka)Pfůůůůů. Myslím, že ne. Víte, já za celej život přečet asi tři knížky. A ty mne dost ovlivnilo. No je fakt, že s tou židobolševickou klikou sem to přehnal, ale ti mimozemšťani a konglomeráty sou pravda. Mám na to důkazy. (podává mi džojnta)
JÁ: (dávám práska) Ty pičo, to je hustý jaxvině.
KG: Já vím, ale je to asi tři měsíce, co jsem si chtěl nakoupit nějaký ošacení. Když sem platil u kasy svojí zlatou kreditkou, tak mi ji nextěli vzít s tím, že je propadlá. A to mě přesvědčilo, že jsou nějaké vyšší moci, které nextějí, abych mohl nakupowat.
JÁ: Kurwa, to je hustý. (dávám práska)) Hele, nebudem si tykat?
KG: No jasně. Říkej mi Kájo.
JÁ: To je hustý, já sem Marek. No to mi nikdo neuvěří, že si tykám s Kájou Gottem. Hele Kájo a určitě za to mohli konglomeráty?
KG: Určitě. Sám jsem viděl přistání kosmické lodi za mým domem. Byli to příslušníci rasy D'rgh, kteří nesouhlasí s plány Spojených Planet Orionu. Přišli mě varovat, že se mě pokouší Rada Spojených Planet přes vládu Spojených Státu Emerických zdiskeditovat a zničit. Prý narušuji morálku jejich potomstva.
JÁ: To je zajímavý. Můžes mi, Kájo, podat toho špeka? A jakou roli v tom hraje Fčelka Mája???
KG: Fčelka Mája je krycí manévr pro vymanění se z psychické nadvlády telepatických členů Rady. Přišel jsem totiž na způsob, jaxe dostat do mozků lidí. Proto se jim snažím vysvětlit, jaxou v prdeli. A Fčelka Mája je vysílána celosvětově.
JÁ: Šhůůůů. Phfůůů. A to nevadí, fhůůů, že Mája v každý zemi hovoří jinak? Úúúúúpf. Dej si práska.
KG: Právě, že ne. Znáš Pokémony?
JÁ: Jo.
KG: Tak to je něco jako Fčelka Mája, jenže produkt našich nepřátelů. Funguje to na stejným principu. Do obrazu jsou zakomponovány myšlenky, které se snažím já a moje organizace dostat lidem do podvědomí. Bohužel, Mája se přestala vysílat a teďka vedou Pokémoni.
JÁ: Takže xceš říct, že my fšixni co sme wodrostli na Fčelce Máje sme nějak postižený?
KG: Jo, a to dost. Fčelka Mája lítá totiž sem a tam, a tam a zpět. Vždy když mávne vysílá pozitvní impulsy.
JÁ: Tak to pjekně kecáš. Jak často hulíš?
KG: No to nekecám. Já nehulím, si nechávám od Doktora předepisovat prášky.
JÁ: No howno, won taky?
KG: Hele, taky si hučíš?
JÁ: Jaxvině. Co to je za model?
KG: Nevim, přivezla to dcera z Amstru. Ňáký hustý hučáání...
JÁ: Echeche heheheh. To je hustý.. Co ti támhle leze?
KG: Kde?
JÁ: Támhle, ty wole.... hehehehehe echééééé.
KG: Asi sousedovic wewerka, wona sem xodí, ta swině malá, na palice.
JÁ: Hééhehehe...... Prej wewerka.... hahahaháááá
KG: Co se tak blbě tlemíš. Wíš jaký sní swádí boje můj zahradník?
JÁ: Hahááááá hááheeeechéééééé... Prej zahradník... hééhééé... hash tááákk hustá huhulka.....
:JÁ: HU HU HU HU HU HU..... Hele Karle, už si někdy zpíwal Fčelku Máju zhulenej?
KG: Nééé.... HU HU HU HU... Zhulka Mája..... hehééééé
JÁ: Zazpívej Kájo, sim sim, smutně houkám.....
KG: Táák jóó.. Zase k nám přiletá zhulená fčelká Mája, ta zhulená wobluda fčelka Mája... Hele newíš jakej to mělo text?
JÁ: HU HU HU HU HU...
KG: HU HUHU HUUUHUHUHHUHUHU.. HuHHHHůůůůůůů HU HU HU Hůůů..
JÁ: Kájo, si hučíš jaxvině, co? Haš táák moc si hučíš...
KG: Hahahaha... Hele budeme na sebe houkat, co ty na to?
JÁ: Houkej... hůůůůůůůůůůůůůůůůůů hůůůůůůůůů....
KG: Hůůůůůůůůůůů hůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůů hůůůůůůůůůůůůůůůůů...
JÁ: Kurwa, ty máš hlas.. co takhle vysoké HŮ? Hůůůůůůůůůůůůůůů hůůůůůůůůůůůůůůůů uchty uchty hůůůůůůůůůů..
KG: HŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮ ŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮ ŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮ
JÁ: Huhuhuzký.... Kájo....... HŮůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůů úúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúú húúúúúúúú.
KG: hůůůůůů hůůůůůů echty echty hmmm..... hůůůůůůůůůůůůůůů
(nejpíš stará sousedka): Co to tam děláte za brajgl? Dyk už je půlnoc. Že na vás zawolám policajty...
KG: Di do piči ty stará seschlá megero!!! Húúúú Já ji poslal do piči.. úúúúúúúúúúúúúúúúúúú húúúúúúúúúúú.
(nejpíš stará sousedka): Vy si pane Gott moc nevyskakujte... I na wás dojde.....
KG: Húúúúúúú Húúúúúúú Haf haf haf haf
JÁ: Hele Kájo, asi vyrazim. Nevadi?
KG: No problemo, dobrý hulení co? No snad trefíš, já ještě pudu tý kráwě házet na skleník šutry. Se měj.
JÁ: Hůůů.. Tschus...
KG: Majne damn und hern. Mister Karel Gott.. Ich gehe šutren gehazen zum alter megeren....
JÁ: Jó panáčci, je to frajer.

Jóó, Karel Gott drogy bere. Ňáká posraná hudební skupina v moci negativních sil se lidem snažila vysvětlit, že Karel Gott drogy nebere. Já sám osobně sem se přesvědčil, že Karel Gott je hustej faker a hulí jaxvině.HELENA WONDRÁČKOWÁ


Božská Helenka. Taxem s ní xtěl domluwit rozhowor, jenže mě poslala do prdele. Že prej se s ňákým feťákem bawit nebude. Taxem se nasral a zahrál si na paparazziho. To jak dobře víte sou novináři, kteří udělají fšexno proto, haby získali ňáký dobrý hulení... ehm... čtení. Taxem se vydal do světa šoubyznysu....

Nesnáším hudbu, kterou dělá Helenka. Nevyznám se jaxi v ní. Zatímco Karel Gott svoje zkušenosti s drogami přiznává a veřejně se zastává legalizace marihuany, Helena Wondráčkowá popírá a je pro tvrdou represi. Prakse je jako obvykle úplně jiná. Náhoda tomu xtěla, abych dostal mejla od jednoho člověka, kterej určitě ví, jak to s těma drogama vlastně doopravdy je. Nebudu ho zatím jmenowat, protože se za to pjekně platí, ale kdyby xtěl není problém. A tato osoba z nějakého důvodu (údajně prý omyl) poslouxala písničku kde (cituji) "zpitomělému posluchači klade záludnou otázku "proč ráda čichám terpentýn?"". Celý song se jmenuje Dlouhá Noc. A TO JE ZÁVAŽNÁ STOPA!!! Mě toto upřímné doznání přivedlo na myšlenku, že Helenka ve skutečnosti žije někde úplně jinde, než si její věrní posluxači myslí. A hodně k tomu nasvědčuje i změna jejího image po vydání poslední desky. Abych měl nějakou šanci, habych se dostal do její blízkosti, musel jsem se nejdříve stát známým mezi lidmi, kteří se pohybují v pop mjuzik. Jako správný inteligent, zajel jsem do Holandska a velice levně nakoupil velice qalitní tablety ekstáze.
Ano, v rámci investigativní žurnalistiky sem se stal dýlerem ekstošek. Vzhledem k tomu, že mým cílovým odbytištěm se mělo stát horních pjet tisíc, taxem si řek, že žádná morální újma nehrozí a hrdě sem vyrazil.
Mé první kroky vedly do hudebních arxívů, kde sem se párkrát vysmažil s arxivářema. Jediná cesta jak z nich něco dostat. Sledowat kariéru Heleny Wondráčkowé je velice zajímawé. Ve zlatých 60's, kdy se všixni sjížděli na LSD, marihuáně a hašiši, ona experimentowala s rohypnolem, acylpirinem a penycilinem. Tyto xemické sloučeniny v kombinaci s alkoholem přínášejí těžké stavy o kterých amazonští shamani říkají "toho bohdá nebude, haby náš shaman vzal do huby takowou sračku". Chování jedince je ovlivněno asi tak na 6 hodin, kdy si myslí, že je krásný, chytrý a slavný. U Helenky se to projewowalo tím, že si myslela, že je krásná, xytrá a že umí zpívat. Samozřejmě, že s těmito "vražednými drinky" experimentowal i Karel Gott, ale ten včas prohlédl a přešel na marihuanu.
Podle vyprávění tehdejšího zvukaře Supraphonu vypadalo natáčení prvních tří desek asi takhle: "No wíte, wona Helenka vždycky přišla asi o hodinu dřív. Většinou s ní byl Miki Volek, kterej měl sebou vždy zásobu alkoholu a nějakejch prášků. Jakejx to newím, ale vždycky se tlemil jak šílenec. Helenka si nalila do půllitru wodku a vysypala do toho asi půl tuby nějakejx pilulek. Pak to do sebe, a to mě pokaždý fascinovalo, exla. Jó, mladej pane, ta asi musela umět kalit. Pak přešla do nahrávácí místnosti, já ji pustil plejbek, wona dycky jednou rukou xytla tu tyč s mikrofónem, druhou ruku si vrazila do rozkroku a začala zpívat. Ježíš lidi, to bylo strašný. Já to nahrával se staženým výstupem, protože se to nedalo vůbec poslouxat. Tenkrát qůli tomu Supraphon dovez z Japonska ňákou mašinku na zpracování audio záznamu. Tři místnosti ten šmejd zabíral a byl skoro k ničemu. Helenka to bylo pjekný číslo. Řeknu vám jednu perličku. Ten její postoj u mikráku od ní o patnáct let později odkoukal tehdy začínající Michael Jackson a wona na tom pjekně vydělala. Těch peněz co muselo Jacksonovo vydavatelství pustit. Chrchly, chrchly, chrchly......"
Získával jsem již od začátku pocit, že s H.W. není fšexno v pořádku. Na konci šedesátých let přišli Rusové a jí přestala sranda. Skoro ze dne na den se zastavil přísun prášků a ona se musela začít živit poctivě. Od tý doby jí zpívání celkem šlo. Hlas se vyčistil, texty začaly být srozumitelné. Dokonce opustila i své oblíbené vyzývavé a prowokační pohyby při tanci, tak ji začali příjimat i konzerwativně naladění posluxači. Což v období nástupu televizorů do českých domácností v polovině sedmdesátých let Heleně přineslo novou publicitu. Tatíci a maminy z továren začali každou sobotu nad lahwinkou piwa sledowat její wečerní show, aby si pak měli během nedělních výletů na xalupy se sousedy o čem vyprávět. Tzv. druhý dech chytla i Helenka. Odkopla Mikiho Volka, který se stále hlouběji a hlouběji propadal do závislosti na alkoholu a prášcích podřadné qality, kdežto ona přesedlala na kokain. Světe dif se... KOKAIN. Bylo to na přelomu 70-80 let, kdy směla vyjet do Západního Berlína a tam na jakési párty, kterou pořádal Supraphon pro své zahraniční partnery, konečně zjistila CO TO ZNAMENÁ, BEJT ZMAŠTĚNEJ JAXVINĚ! Kokainu propadla skoro okamžitě. Taky se jí o dva roky později propadla nosní přepážka. Přestože kokain není návyková látka a její nebezpečnost je ještě menší než u piwa, H.W. se během tří let dopracovala k takové závislosti, že bez TOHO nemohla být. Tehdejší polytbyro (pro neznalé - to byla sbírka fuckt hustejx exotů f čele se soudruhem Husákem) zdílelo s H.W. dýlera. Všichni si uvědomili, že moc nad naší zemí pomalu přebírají západní imperialistické mocnosti v čele s Pablo Escobarem a jeho proslulým nohsledem Carlosem. Okamžitě byl zastaven kanál, kterým do Prahy proudily mesíčně kilogramy kokainu a tehdejší politické a umělcké špičky se ocitly na suchu. Jistě si dokážete představit, co musela H.W. prožít. Peklo na zemi.
A paxe stalo něco, co naprosto změnilo její život. Sopoty 1985. Na tomto festivalu socialistické kultůry se seznámila s amatérskou skupinou z Ostravska - Psyxedelický Trabant. Tito hošani tou dobou experimentovali s chemickými rozpouštědly a jejix lýdr Tom Lýr tvrdil, že TOLUEN je brána k rozšířenému vědomí. Helena této filozofii propadla natolik, že se odstěhovala z Prahy a žila s "uhelnými dětmi" (jaxe sami nazývali) v jednom starém domě určenému k demolici v Ostravě - Porubě. A kalila. JAXVINĚ! Dlouhé noci v opojení výparů z Toluenu, Okeny, Kanagonu a proslulého lepidla Herkules. V tomto období natočla psyxedelickou desku, jenž vyšla v omezeném vydání, a jediném songu "Dlouhé noci" vyjádřila své pocity z osvícení.
"Proč ráda čichám terpentýn?" - Tato na první pohled obyčejná otázka, jedna jediná část textu. Existuje na ní jedna jediná odpověď: PROTOŽE SE JÍ LIBIL! Ano, vážení přátelé, H.W. dva roky tvrdě sjížděla Terpentýn. Tato látka bohů, šamanů pracujících se dřevem, se stala součástí existence Heleny Wondráčkowé. To natolik, že je tak qalitně namořená, že ať děláte co děláte, prostě se ne a ne rozpadnout. A tak pořád dále děsí další a další generace posluchačů, kazí hudební vkus mládeže! A to nejzávažnější! PROPAGUJE POUŽÍVÁNÍ LÁTEK, U NICHŽ SE POZDĚJI DOKÁZALO, ŽE ŠKODÍ ZDRAWÍ!

A to si asi před třemi roky, ve xvíli kdy vysmrkala poslední zbytky mozku, uvědomila i Helenka. A proto změnila styl. Pokusila se omládnout a ovládnout trh s taneční muzikou. Myslím, že jediný co se jí podažilo bylo, že si wodemě koupila 200 tablet extáze.


JIŘÍ KS. DOLEŽAL


Tak, tohle je případ sám pro sebe. Asi před měsícem sem mu poslal mejla s žádostí o rozhovor spolu s 50-ti hodně zajímavými otázkami. Jenže mi akorát wodepsal, že odpoví a KDE NIC, TU NIC. Stále ještě čekám, pane Doležále.... ;-)


ORIGONÁLNÍ KOMIXWjetší množství písmenek než menší dal dohromady dýler písmenkových polévek Marek Zet. za přispění menšího množství hulení. Čestný pyjonýrský, že mám jen pro svoji osobní potřebu. I když bych těm dětem prodávat nemusel.... sic! :-)) No, můj zápisníček dýlera najdete na obvyklém stanovišti u Naměstí republiky.
PS: A newěřte wšemu co říkám. Já jsem totiž mnohem horší... :)))))