Olympiáda - přehlídka nejmodernějšího fetu


Úvodem bych chtěl zdůraznit, že obdivuju vrcholové sportovce, kteří se ještě snaží si vydělat poctivě. Jenže kolik jich je? A kolik z nich má šanci na úspěch? Nebylo by lepší, kdyby se tito jedinci vysrali na profesionální sport a radši šli dělat něco jinýho? A zůstali jen u rekreačního sportování, kde vás nikdo nebude prudit jestli ste vyhráli nebo prohráli, jestli ste si dali před nebo po pivo, jestli lyžujete zhulenej. Sport na vrcholový úrovni je značně pokroucenej a pokryteckej, kde honba za penězi a sponzory je maskovaná bohulibým sportovním kláním.

Poslední olympiáda je toho důkazem. Dávno již neplatí heslo, že "není důležíté zvítězit, ale nýbrž se zůčastnit". Dneska je důležité VYHRÁT a to za každou cenu. Na začátku jednadvacátýho století nevyhrává ten, kdo je nejlepší, ale nýbrž ten, kdo má za sebou nejvíc peněz a tudíž i nejlepší tým chemiků. Samozřejmě, že dnešní sportovci nebudou brát nějaký podělaný spýdový sračky jako třeba piko. To by bylo pod jejich úroveň (a nepočítaje v to, že piko je určitě na seznamu zakázanejch látek), ale díky laboratořím, kde se za sponzorský peníze velkejch "sportovních sponzorů" (Adidas, Nike a bug ví koho ještě) snaží týmy nejlepších vědců bejt o něco napřed před dopingovejma kontrolama. Usilovně bádaj a snažej se objevit dokonalej speedovej fet, kterej bude tak dokonalej, že ho při dopingový kontrole nenajdou. Něco jako středověká alchymie. Hledání kamene mudrců. Taková věc však neexistuje, takže naprosto postačí, když vymyslej něco, co se na seznamu látek aspoň následující půl rok neobjeví.

Akorát se nabízí otázka. Jak dlouho lze tímto způsobem ještě fugovat? Vzhledem k tomu, že se snad nesmí používat ani kafe, penicilim či léky proti bolesti, kdy jen pouho pouhá menstruace může rozhodit organizmus takovým způsobem, že tělo zcela přirozeně začne produkovat chemii, kterou už vytváří od nepaměti, tak myslím, že moc dlouho ne. Jak dlouho vydrží člověk, když se mu tým lékařů snaží udržet tělo v takový rovnováze, aby prošel všema sejtama kontrol? A hlavně jak moc je férový, když vítěz soutěže je shledám pozitivním na doping a o pár setinek pomalejší stříbrnej medailista už ne, přestože určitě dopoval taky, ale měl to štěstí, že byl holt druhej.

Celá ta věc mi připadá připosraná, stejně jako schizofrenie, která tu vládne okolo drog. Marihuana zvláště. Growšopy jedou na plný obrátky, reklama a propagace jede na plný obrátky, ale jen si prostě nesmíte zasadit semínko. To samý je ve vrcholovým sportu. Sice všici wokolo říkaj, že doping je špatnej, u nás se to stát nemůže, že se to neslučuje s obrazem poctivého a sportu oddanému jedince, ale za těmahle kecama se skrejvá jen a jen další schizofrenie, protože je to takový veřejný tajemství. Všichni smažej ze všech sil, ale oficiální stanovisko je takový, že to nejní pravda. Jo, ať si smažej, když už nestačí adrenalin, mě je to celkem u prdele, ale proč vokolo toho dělat vytáčky? Nebylo by mnohem jednoduší podpůrný látky zlegalizovat?? Vono k tomu stejně dřív nebo pozdějc dojde, to je jasný, ale čím dřív to bude tím líp.

Marek Zet.
http://sam.d2.cz