Zplozeno v období: ufo

elektrika v piči

** update 19:09 šťáva už teče, všechno je zase v pořádku.

======

** update 18:54 docela solidní rachot. je to asi deset minut, kdy vypadla elektrika v celým bloku a nic nefunguje, teda kromě baterek. pobíhali mi zmatený lidi po baráku a já doufám, že palivo pro elektroniku nahodí co nejdřív.

pražský bizár

** update 09:52 dneska je pátek, všech flákačů svátek. včera sem usnul brzo, protože sem byl hotovej jak malej vendelín. ještě sme s matkou dělali nějaký papíry kvůli tetě, takže se mi pracovní den solidně protáhl. Jinak včerejší den v Praze přinesl do česka čerstvý bizár.

Loučení s Karlem Gottem (†80): Slzy truchlících, kolaps dopravy a velké manévry. šílenství. normální šílenství. nikdy bych nestál celou noc frontu na mrtvolu.

Zeman: Čína na postup Prahy reaguje odvetnými opatřeními. Má být zastaveno financování Slavie. Jo, ať si Číňani odvezou Slavii i s Tvrdíkem. Zeman je fakt všech retardů král.

wokopiwo

** update 14:49 ty vado, včera se mi pivko zase pěkně povedlo. nejdřív sem asi do 21h pil jenom nealkoholický pivosračky, pak sem nasadil malý plzně a kecal se svým objevem až někdy do půl jedný. Fakt moc pěkná chvíle a ráno mě v 8:10 probudil budík. mám dobrej pocit z celýho večera.

Idiopatická plicní fibróza

** update 22:51 Čína reaguje na vypovězení smlouvy ze strany Prahy: Změňte přístup, jinak pocítíte újmu. no a to mě poser. zasraný rudý zmrdi z číny si vyskakujou.

======

** update 22:18 jo, o pohotovosti sem si hrál s nvidia offloadingem, použil jsem všechny experimentální patche a zjistil jednu velmi kulišáckou věc, kterou mi do p52 lenovo nachystalo. hdmi a displayport je natvrdo přidrátovanej k nvidii, takže pokud chci to nejlepší s externím výstupem, musí být nvidia primární driver a k tomu mi běží modesetting ovladače pro displej notebooku. ve všech ostatních případech nemám dostupný externí výstupy. sem si teda udělal druhej xorg.conf a když chci šetřit baterky, přehodím konfiguráky a restarnu xka jenom na intelu. teda tři konfiguráky, ten třetí s nvidii v oflload režimu, když už sem opatchoval xka podle readme. bimbác linux, ta hračka mě prostě furt baví.

======

** update 20:08 takže dneska sem se hrabal v lékařskejch lejstrech po tetě a umřela na tuhle divnou vzácnou fibrózu. fakt bizarní, protože fotr se nešetřil a umřel v šestapadesáti. jeho ségra se akorát nešetřila v cestování a přežila ho o dvanáct let. děda, jejich fotr, byl komunistama zavřenej šest let v lágru z deseti obdržených roků, hulil snad šedesát cigár denně a umřel jednasedmdesáti v práci na infarkt, protože musel makat, jelikož měl malej důchod. to bych se fakt posral.

je super žít v praze, kvůli dědictví sem potřeboval oběhnout kooperativu, uniqua a allianz a fakt sem ocenil, že všechny tyhle pojišťovny mají pobočku na vinohradský, takže sem nemusel nijak náročně cestovat, ale jen sem se převážel o zastávku tramvají.
kolega byl dneska na školení, takže na mě padla instalace nějaký postarší tiskárny v Brně. Tisk sem rozchodil, ale síťovej scanner sem vzdal.

Žofín pojme při loučení s Gottem 50.000 lidí; čeká se jich víc. ty vole, prahu čeká bizardní masová akce.

pozůstalostní víkend

** update 13:33 v pátek sem hned po práci jel za matkou, protože nás čekalo hrabání v bytě po tetě a mě nějaký práce na baráku. přiznám se, že teta byla něco jako vzdálený strýček z ameriky. si vzpomenu na bejvalku, jak vždycky žila v představě, že zdědím statisíce, když mi někdo zemřel v rodině a vzpomínám na ten zklamanej výraz ve ksichtě frndy z alternativy, když zjistila, že dědím akorát tak velký prd. tentokrát je to něco jinýho a myslím, že asi došlo na zlatá pravidla nás maloměšťáků, která říkají, že trpělivost růže přináší a kdo si počká, ten se dočká. a já umím být trpěliv a trvá dlouho, než mě něco nasere. popravdě řečeno, sem rád, že dědictví přišlo až teď, protože za starých časů by to dopadlo tak, že bych vzal pár desítek tisíc a za píču zaplatil dluhy. teď už sem chytrej a na kundí dluhy seru.
jako je to paradox, dědit docela velký prachy, protože matka má zoufalej strach, abysme se bráchou nepohádali a já mám takovej pocit, že nesmím dopusit, aby po vyplacení z chaty neměl dojem, že sem ho chtěl okrást. bylo by v podstatě lepší, kdyby teta zemřela chudá. jinak sem přijel úplně hotovej včera a ještě sem večer běžel na rande, který se fakt nečekaně pěkně povedlo, i když sem byl na začátku vyřízenej jako pes. já sem fakt v prdeli z toho, že sem potkal ženu, jenž má práci, nemá dluhy a chlastá a fetuje míň než já. normálně splněnej sen.

visačka

** update 19:35 včera sem se v hospodě zakecal, přijel domů pozdě a dneska zaspal. naštěstí se nic nestalo, protože sem byl ve vysočanech na konferenci, kde sem potkal pár lidí a sežral hromadu žrádla.

včelka Kája

** update 10:57 Ve věku 80 let zemřel v úterý před půlnocí zpěvák Karel Gott. se přiznám, že mě tato zpráva docela zaskočila, protože jsem už ani nedoufal, že se dožiju smrti božskýho Káji. v hodně českých rodinách upadnou do smutku celé generace žen od praprababiček až po prapravnučky.

já bych se fakt posral

** update 12:41 ale dneska sem měl bejt na brumlovce v hpe. nejsem, protože sem oči otevřel v 10:30. Ty vole, následky víkendu a adrenalinovýho vypětí. nesnáším zkurvený zbytečný stresy. takže sem se rozhodl dneska stavit na poště, kde jsem zjistil, že nemůžu zrušit poplatky za tv a rozhlas u mrtvýho člověka, dokud nebudu mít papír od notáře. vymrdanej stát. vážně přemejšlím, že budu zmrd a zažádám čt a čr, aby mi vrátila poplatky zaplacený po tetině smrti.

pičo qnap

** update 19:40 hele, no tak sem si v pátek připravil posranej firemní qnap, že v něm prohodím dva disky, odpojím starý, nainstaluju nový ssd a razim domu. večer sem si udělal veget, protože v sobotu sem měl naplánovanej tradiční úklid bytu. fajn, celý odpoledne šúruju jak čůrák, večer vyřízenej sednu vzdáleně ke qnapu, hodlám sestavit incializovaný disky do raid1, zmáčku teda tlačítko 'format', chvíli se točí kolečko a pak na mě to posraný webový rozhraní na mě vyblilo hromadu erorů. jasně, stalo se přesně to, s čím sem prudil posledních půl roku, rozpad se posranej softwerovej raid, kterej v těchlech levnejch mrdkách běží a když se rozpadne, tak je všechno v hajzlu. jakože mám linux rád, tak já se softwarovýmu raidu vyhejbám jak čert kříži. výsledek byl, že sem zrušil všechny firemní data včetně 10gb účetnictvím, takže sem si dal v noci malou šichtičku, kdy sem ten qnap hodil do továrního nastavení a dneska ráno sem naklusal do práce, vyměnit i zbylý magnetický disku, zkonfigurovat celou tu sračku znovu a vytáhnout data ze záloh. do toho sem měl telefonát s kolegou, dlouhej telefonát, kde sem mu vysvětlil, že nejsme kurva chudá firma a že ne zbytečně sem poslední rok prudil, že chci normální datový úložiště, kor když sme certifikovaný partneři a vymručel sem si zejtra mimořádnou vsuvku na poradě v podobě mý osoby, protože chci mluvit se svým zaměstnavatelem. domů sem přišel někdy ve tři, dal sem si rejži z bistra a šel ostříhat všechno chilli. pro letošek přiznávám porážku, prohrál jsem bitvu se sviluškama a nemá smysl se dál trápit.

samí samci

** update 14:04 je odpoledne, já sem potkal svého šéfa, potřeboval sem s ním probrat nový židle, ale někam chvátal, tak sme nic neprobrali. další pokus v pondělí.

Boston Dynamics puts its robotic quadruped Spot up for sale. to by bylo hustý, mít na baráku takovýhe čtyřnohý pomocníky. já bych je nechal běhat po zahradě a úplně vidím to pozdvižení, který by působili.

======

** update 11:41 ty vole, středeční pohotovost utekla jak pára nad děravým hrncem. sem včera koukal na nějakej film, ale vůbec nevim vo čem byl, protože sem se probudil někdy kolem půl třetí, kdy už byla televize samočinně vypnutá.

Všude samí samci. Paleontologové řeší záhadu zmizelých samic. jako dalo by se to interpretovat i tak, že se samice dožívají vyššího věku než samci, ale obávám se, že k této interpretaci feministkami nedojde a časem bude potřeba revidovat dějepis.

Protokol Telnet slaví 50. narozeniny. Mladejm lidem asi telnet už nic neřekne, ale já sem si s ním užil dost srandy. telnet bbs.vslib.cz