Vesmírní dýleři 3: Zmrtvýchvstání - 10. Útok

1 2 3 4 5 6 7

Jak po chvíli Blázen zjistil, to malé torpédo byla Kokotem vyslaná slabší atomovka, která podvodní explozí zničila všechny bolševické útočníky.
„Pěkně ste jim natrhli prdele,“ zasmála se stará dáma a upila z lahváče.
„Mami, nebuď sprostá,“ požádal ji Starý přítel.
„Synku, nekecej mi do života, já jsem zabíjela komunisty, ještě než ses narodil,“ přísně odpověděla dáma. Vnitřek ponorky utichl.

„Vítám vás tady,“ stála na molu Urgha a vedle ní Jack, Doktor, Frank a Kokot s Mozečkem a Mazlíčkem.
„Co to proboha je?“ vylekaně vykřikl Starý přítel.
„Moje posádka a přátelé,“ řekl s úsměvem Blázen a postupně je všechny představil.
„Můj vůdce, omlouvám se, ale něco budeme muset s těmi Číňany udělat. Snaží se dostat i do Stanice na Titanu, ale to se jim nepodaří, stejně jako bezmocní budou zde.“
„Takže jsme v bezpečí?“ ujistil se Blázen.
„Můj vůdce naprosto a na libovolně dlouhou dobu.“
„Výborně, tak se půjdeme věnovat našim vzácným hostům. Problém s čínskejma komunistama vyřešíme později, “ rozhodl Blázen a spadl mu kámen ze srdce. Byl rád, že jim nic nehrozí.

V pozorovatelně vládla příjemná nálada. Stoly se prohýbaly pod tíhou jídla a různorodých lahví ze všech koutů vesmíru.
„Ty vole Blázne, já když sem študoval všechny ty články o tobě, tak sem naprosto nevěřil, kam jsi to dotáhl,“ nepřestával Starý přítel s chválou.
„Nemusíš mi furt honit ego, nezapomněl jsem na naše začátky, kdy sme dýlovali kyselinu a hipísáckou lásku vojákům. Byli jsme zkurveně mladí a idealističtí,“ kouřil Blázen joint.
„Ale bylo to krásný a nezapomeň, že máminy zdroje byly fakt skvělý. Zvlášť ti dva vlasatci s fabrikou na LSD, takový srdcaře jsem dodneška nepotkal. Teda kromě tebe.“
„Starý příteli, ještě náš čeká spousta dobrodružství, akorát si je prostě užijeme z jiný pozice. Sme zkušený, otrkaný a víme, že svět není žádná romantická procházka rajskou zahradou, kde se nažereme láskou, mírem a ezosračkama.“
„Blázne, furt nesnášíš ezoteriku a hledání smyslu života v úhlu pohledu na hvězdy?“
„Starej parťáku, čím sem starší, tím víc mě tyhle bláboly mrdaj. A pak přijde Pong se svojí šaolinskou magií a mizí v kouřech a lítá vzduchem. To by ses posral.“
„Šéfe, vy ste cynik,“ zachechtal se Pong a natáhl lajnu.
„Ale není, tvůj šéf je jen krutej realista, ale nikdy nebyl svině a takový lidi sou vzácný,“ řekl moudře Starý přítel a podal matce lahváče.

Základnou otřásly jakési exploze.
„Můj vůdce, Číňani na nás poslali několik atomovek,“ oznámil Kokot od terminálu, kde nepřestával sledovat situaci kolem Základny.
„Starý příteli, proběhne ohňostroj, který neuvidíme,“ pousmál se Blázen a začal balit nové brko.
„Vypadá to, že jsi zvyklej. Chtěl sem se zeptat na toho fascinujícího robota. Řekni mi, kde se dá něco takovýho sehnat?“
„Kokot je hrozně starej model, takový už nejsou k mání,“ řekl Kapitán.
„Blázne, když jsem byla mladá, dělala jsem v bordelu a tam jsme jednoho takového měli. Oni totiž byli solidně vybavení a měli takovou výměnou sadičku různých…,“ ozvala se stará dáma.
„Mami…?“ pootočil hlavu Starý přítel.
„Co synku? Si myslíš, že když sem stará, že bych nezvládla jednoho pár tisíc let starýho plechovýho dědka?“ oponovala stará paní.
„Mami, to si nemyslim, ale nevim jestli je vhodný mít takový řeči.“
„Starý příteli, já s tím nemám problém. Kokot má skutečně takový kufřík s různými nástavci, občas je bere k Madam Kawasaki. Ať si s ním jde maminka promluvit sama, je přeci dospělá, ne?“ s úsměvem řekl Blázen.
„Ty seš takovej miláček,“ pohladila ho po hlavě Stará dáma, těžce se zvedla a opírajíc o hůlku odešla za Kokotem.

„Kokokote, mamáme pproblém, Čičíňani nanám zzkokoušej hahaknout popočítač,“ přerušil Frankův hlas laškovaní penzistky a Kokota.
„Cože?“ pohlédl Kokot na terminál. Opatrně odsunul nápadnici, jenž pochopila důležitost hlášení a s pomocí berle se postavila na nohy.
Kokot začal rychle analyzovat situaci a potvrdil Frankovo zjištění.
„Můj vůdce, čínští soudruzi zkoušejí nabourat naše počítače. Pokud bude možné, zkusím útočníky izolovat a chytit do pasti.“
„A když se ti to nepodaří?“ křikl Blázen.
„Odpojím je a restartuji servery,“ odpověděl Kokot a ponořil elektronickou mysl do hlubin počítačového systému.
„Není to nic vážnýho, že ne?“ promluvil Starý přítel.
„Ničeho se neboj, kdyby došlo na nejhorší, máme Ponga a tvoji matku,“ usmál se Blázen a zapálil brko.
Pong zkusil něco říci, ale stará dáma mu zavřela rukou ústa a pokračovala v šeptání prasáren do ucha. Občas lupla okem po Urghze, která pochopila, která bije a jen se škodolibě usmívala.
„A co ten tvůj doktor, umí léčit?“ řekl Starý přítel, aby řeč nestála.
„Ale kdeže, to je můj vesmírnej pilot. Ovládá červí díry a může nás dostat kam chceme,“ odpověděl Kapitán a započal rozhovor o své skvělé posádce.

Frank s Kokotem mezitím tvrdě pracovali a zkoušeli izolovat útočící hackery. Velmi brzo zjistili, že ti šmejdi zaútočili na dvě prastaré služby a dokázali v nich najít několik děr. Kokot je nechtěl úplně zabít, aby Číňané nezískali podezření, že jsou prozrazeni a přesměrovával postupně jejich provoz do zabezpečeného prostředí. Potřebovali nasbírat velké množství dat, aby byli schopni zhruba triangulovat ponorku, ze které byl spuštěn kybernetický útok.

Základnou nepřestávaly otřásat výbuchy atomovek a pravidelně dunění některé jedince uspávalo. Stalo se tak, že stará dáma usnula na Pongově rameni, který měl nasazený neutrální výraz. Doktor byl zalezlý u sebe v ubikaci, Jack a Karlos s lahví v ruce poslouchal vyprávění starých přátel, Urgha nosila chlebíčky a Mozeček uklidňoval Mazlíčka, který se choulil pod stolem.
„Můj vůdce, máme je v pasti a za chvíli budeme vědět, odkud na nás útočí. Jsou dobří, ale ne jako my,“ oznámil Kokot.

Velitel jedné z čínských ponorek, plujících v bezpečné vzdálenosti několika kilometrů od jeskyně, pozoroval tým hackerů, kteří připojeni neurálním rozhraním usilovně pracovali na nabourání datové sítě Základny. Netušili, že jsou pod bedlivým Kokotovým dohledem a předpokládali, že jsou uvnitř. Frank je vpustil do svého testovacího prostředí, které vypadalo skoro stejně jako produkční počítače. S tím jediným rozdílem, že cokoliv v něm změnili, nemělo vliv na samotnou Základnu.
Čínským specialistům trvalo nějakou chvíli, než jim došlo, že jsou v pasti. V tu samou chvíli začal ječet varovný signál, který dával najevo, že se blíží tři velmi rychlá torpéda. Kapitán komunistické ponorky vydal rozkaz k úhybným manévrům a ostatní plavidla zkusily torpéda zastavit. Marně.
Netušili, že uvnitř hory v pozorovatelně Kokot rozdal Pongovi, Starému příteli a Bláznovi joysticky, vytáhl plátno a vypustil tři torpéda.
„Kdo první sundá ponorku s hackerama je borec,“ naznačil úsměv, zavlnil knírkem a pustil aktivované zbraně skrz silové pole.

1 2 3 4 5 6 7